Reisikindlustus

Reisikindlustus

Ainulaadne reisikindlustus Eestis - osta Seesami reisikindlustus e-poest.

PANE TÄHELE: Need on kolm põhilist viga reisikindlustuse sõlmimisel

Jonatan Jõks

Postitatud: 10.04.2018

Välismaale puhkust nautima suunduvate inimeste sooviks on küll turvaliselt puhata, taskus kindlustusleping, kuid mõne läbimõtlemata pisikese vea tõttu võidakse jääda hoopis hüvitisest ilma.

Tavaliselt tähendab reisikindlustus tervisekindlustust, mis hüvitab inimese ootamatu haigestumise või õnnetusest tingitud tervisekulud. Lisaks saab soovi korral reisikindlustusele juurde osta ka pagasi -ja reisitõrkekindlustuse. Juba reisi planeerides soovitab Seesami reisikindlustuse tootejuht Jonatan Jõks mõelda kindlustuskaitsele, sest teadupärast ei hoiata ükski õnnetus ega ootamatus ette.

Et ei peaks oma vigadest valusalt õppima ja kriitilisel hetkel kõik plaanipäraselt sujuks, reastas Seesami esindaja põhilised vead, mida inimesed reisikindlustuse sõlmimisel teevad.

Lepingu sõlmimisega jäädakse viimasele minutile

Kõige levinum viga on see, et inimesed kipuvad reisikindlustuse ostmisega venitama. Sageli juhtub see ka kindlustustöötajate endiga. Tegelikult tuleks kindlustus vormistada koheselt pärast reisi ostmist. Hinnad ei lähe odavamaks ning mida varem leping sõlmitakse, seda rohkem väärtust tegelikult klient saab, sest kate kehtib pikemat aega. Heaks näiteks on eelmise aasta juhtum Bali vulkaaniga. Inimesed, kes ostsid kindlustuskaitse reisi broneerides ja valisid juurde looduskatastroofide riski, ei pidanud muretsema võimaliku vulkaanipurske tõttu reisi muutumise või ärajäämise pärast. Aga need, kes ootasid sõlmimisega kuni vulkaan aktiviseerus, ei saanud tegelikult enam sobivat lepingut sõlmida, sest selleks hetkeks oli risk juba hoopis teine. Sama põhimõte kehtib ka haigestumise puhul.

Inimesed, kes aga armastavad nädalavahetuseks naaberriiki reisida või peavad seda tegema tööasjus, unustavad tihti reisikindlustuse sootuks. Mugavuse ja turvalisuse huvides tasub neil inimestel kindlasti sõlmida aastane kindlustusleping. Nii ei pea iga reisi jaoks eraldi lepingut sõlmima ning lepingu lõppedes annab kindlustaja sulle sellest teada!

Ebapiisav süvenemine kindlustustingimustesse

Üsna tihti vormistatakse kindlustus vaid formaalselt ja tingimustesse süvenemata.

See võib tekitada aga olukorra, kus õnnetuse puhul pole kindlustuskaitse või kaitse piirmäär piisav olukorra lahendamiseks. Kui suusareisil juhtub õnnetus ja kannatajal puudub ohtliku harrastuse lisakaitse, siis tavalise reisikindlustuse abikäest siinkohal ei piisa. Või ostab inimene meditsiiniabi kindlustuskaitse, kuid tegelikult tahab, et tal oleks kaetud ka haiguse tõttu reisi ärajäämine või pagasi vargus.

Kindlasti tuleb lepingutingimused läbi lugeda, et olla kursis, millised sündmused on kindlustusjuhtumiks ning mida nende korral hüvitatakse. Kui midagi jääb arusaamatuks, siis tasub küsida kindlustajalt selgitust.

Reisiiseloom ja kindlustussumma ei klapi

Ravikulud on maailma eripaigus väga erinevad, mistõttu tuleks kindlustussumma valikul sellega arvestada. Näiteks Euroopast välja minnes ei piisa sellest summast, millega eelmisel aastal Rootsis käisid. Ameerikas või Austraalias turvaliseks reisimiseks võiks valida kindlustussumma 200 000 eurot.

Reisitõrke kindlustussummat valides tuleks esialgsed reisikulud kokku lüüa ja mõelda ka sellele, kui palju võib maksma minna uute piletite ostmine kui reis katkestatakse või on vaja pileteid teisele lennule.

Paljud reisijad alahindavad ka endaga kaasas oleva vara väärtust. 300€ reisija kohta jääb väheks, kui reisijal on lisaks riietele kaasas ka uuem nutitelefon või fotokaamera.

Kindlustussumma tasub valida varuga, sest vaid siis saad olla kindel, et oled ootamatusteks 100% valmis.