Reisikindlustus

Reisikindlustus

Ainulaadne reisikindlustus Eestis - osta Seesami reisikindlustus e-poest.

Neli olukorda, kus reisikindlustus ei pruugi abiks olla

Jonatan Jõks

Postitatud: 02.02.2018

Reisikindlustus võimaldab nautida murevaba puhkust kodust kaugel ka siis, kui teele peaks sattuma ootamatu olukord. Kuid on oluline teada, et on teatud kahjud, mida kindlustus siiski ei hüvita.

Seesami reisikindlustuse tootejuhi Jonatan Jõksi sõnul on kindlustusleping põhjalik dokument, kus on toodud kõik sündmused, mida loetakse kindlustusjuhtumiks. Tema sõnul võiks reisi planeerimise üheks kohustuslikuks osaks olla sihtkohaga tutvumise kõrval ka kindlustustingimustega tutvumine. Kindlustaja sõnul aitaks see vältida ebameeldivaid olukordasid, mis võivad päädida kindlustuse poolse hüvitamisest keeldumisega.

Seesami esindaja tutvustab olukordi, mida kindlustus küll ei pruugi hüvitada, kuid mida saab iga inimene kerge vaevaga vältida.

Mägironimisest kontaktspordini

Meditsiiniabi kindlustuskaitse on abiks mitmetes tõsistes olukordades, mis ilma kindlustuseta võivad pangaarve tühjaks teha. Küll aga tuleb teada, et paljud spordialad ja muu aktiivne meelelahutus, mida välismaal puhkajatele pakutakse, ei kuulu õnnetuse korral hüvitamisele.

Näiteks populaarsed seina- ja kaljuronimised, langevarju- ja benjihüpped, allveesport, sh sukeldumine üle 40 m ja ekstreemsport (jalgratta down-hill, free-ride, jalgratta- ja rulatrikid, sööstlaskumine, heli-ski, rafting, lohe- ja lainelauasurf jmt).

Kui soovid olla õnnetusjuhtumi puhul kaitstud, siis püsi ka talispordiga tegeledes tähistatud radadel ning märgistamata radadele ekspeditsioonile või matkale suundudes võta professionaalne saatja kaasa.

Hilja sõlmitud kindlustusleping

Paljud jätavad kindlustuse sõlmimise viimasele minutile ja nii võibki juhtuda, et reisi ärajäämist põhjustanud haiguse sümptomid võivad ilmneda enne poliisile märgitud haigusest tingitud reisitõrke kindlustuskaitse jõustumise kuupäeva. Sõlmi kindlustusleping koos reisi või piletite ostmisega.

Valesti planeeritud reis

Kindlasti tuleb ka reisiajagraafik korrektselt planeerida, et kahe lennu vahel oleks piisavalt aega terminali vahetada või teisele lennule jõuda. Näiteks loeb Seesam reisi valesti planeerituks, kui eraldi ostetud piletite puhul on lendude vahe väiksem kui 2 tundi.

Isikliku vara hooletu hoiustamine

Isiklik vara peab alati olema omaniku läheduses. Vastupidisel juhul on kindlustusel õigus hüvitist vähendada või mitte maksta. Näiteks raha, dokumente, ehteid ja elektroonikat ei tohi anda transpordivahendi üldisesse pagasiruumi (nn „check in” pagas) või pagasivagunisse.

Kuigi paljud meist arvavad, et enda kohver on raha ja dokumentide jaoks turvaline hoiupaik, siis tegelikult tuleb hinnalised esemed hoida majutuskohas seifis või muus lukustatud ruumis. Samuti ei tohi neid jätta isikliku järelevalveta autosse, telki, rõdule, paati, pagasiruumi ega mujale väheturvalisse kohta.